Blog

#

Czym jest zabieg rzeźbienia ciała i czy jest to dla Ciebie odpowiednie?

  • 28 kwietnia 2022
  • 0

Rzeźbienie ciała staje się coraz bardziej popularne, i nic dziwnego: jest to zabieg, który pozwala uzyskać idealne ciało bez wysiłku fizycznego i wyczerpujących diet. Leczenie to ma jednak swoje własne pułapki i zagrożenia - oto jak.

Nie każda dziewczyna jest w stanie zmusić się do spędzania całego wolnego czasu na siłowni lub po prostu znaleźć czas na ćwiczenia. A bądźmy szczerzy: marzeniem każdej kobiety jest obudzić się pewnego pięknego ranka z idealną figurą, nie męcząc się codziennie na bieżni. Dobra wiadomość: we współczesnym świecie istnieją już technologie, które mogą urzeczywistnić to marzenie. Rzeźbienie ciała stało się ostatnio bardzo popularne, pozwalając uzyskać piękną sylwetkę bez tracenia cennych godzin i energii w klubie fitness. W dzisiejszym artykule omawiamy, co warto wiedzieć o tym zabiegu upiększającym i co należy wziąć pod uwagę.

kobieta

Rzeźbienie ciała - co to jest?

Rzeźbienie ciała, czyli modelowanie sylwetki, pozwala uzyskać idealny kształt ciała w możliwie najkrótszym czasie. Podczas zabiegu komórki tłuszczowe są pobierane z problematycznych obszarów ciała, a następnie chirurg może ponownie wykorzystać te komórki, na przykład wstrzyknąć je w obszary ciała potrzebujące dodatkowej objętości, takie jak pośladki, mięśnie piersiowe itp. Oczywistą zaletą jest gwarancja, że tłuszcz ten nie spowoduje odrzucenia w organizmie pacjenta.

Procedura jest szybka, a pacjent może wrócić do domu już po 5-8 godzinach. Podczas rzeźbienia ciała lekarz wprowadza do docelowego obszaru znaczną część tkanki tłuszczowej uzyskanej w wyniku liposukcji, w ilości większej niż jest to konieczne, ponieważ średnio tylko 70 procent komórek się zakorzenia. Ogromną zaletą tego zabiegu jest to, że nie powoduje on uszkodzenia naczyń krwionośnych, dlatego okres rekonwalescencji jest tak krótki. Oczywiście po zabiegu, tak jak po każdej innej operacji, występują pewne ograniczenia. Jeśli jednak będziesz przestrzegać wszystkich zaleceń chirurga, rezultat może pozostać z Tobą na długie lata

Jednocześnie rzeźbienie ciała nie tylko usuwa nadmiar tkanki tłuszczowej w określonych obszarach, ale także napina skórę. W przeszłości wymagało to dwóch oddzielnych operacji, obecnie wystarcza jedna.

Po wyrzeźbieniu ciała nie znajdziesz praktycznie żadnych śladów na swoim ciele. Faktem jest, że zabieg jest wykonywany przez mikroskopijne nakłucia i nie pozostawia żadnych blizn. W związku z tym osoby znajdujące się w Twoim otoczeniu (nawet na plaży) z trudem zorientują się, że Twoje piękne ciało jest dziełem chirurga plastycznego.

operacja

Czy jest Ci to potrzebne?

Podczas np: świąt noworocznych wiele osób pozwala sobie na relaks i "cheat days". Ale kiedy święta się skończą, wracamy do punktu wyjścia i czas przygotować się do sezonu bikini. Jednak dzięki najnowszym osiągnięciom techniki kosmetycznej uzyskanie wymarzonej sylwetki stało się o wiele łatwiejsze. Dzięki zaledwie jednemu zabiegowi można uzyskać nie tylko szczupłą talię, ale także wyrzeźbiony brzuch, o którym wiele osób marzy od lat. Najbardziej problematyczne obszary, które wymagają natychmiastowej korekty, to brzuch i biodra. Nie stanowi to jednak problemu dla współczesnej chirurgii.

Wiele osób spędza miesiące na siłowni, ale nie może osiągnąć pożądanych rezultatów. Faktem jest, że w naszym organizmie występują dwa rodzaje tkanki tłuszczowej: funkcjonalna i zapasowa. Tkanka funkcjonalna może zostać wyeliminowana dzięki diecie i ćwiczeniom. Jeśli chodzi o zapasową tkankę tłuszczową, jest ona praktycznie niemożliwa do skorygowania za pomocą tych metod. Dlatego też wiele osób usuwa je za pomocą rzeźbienia ciała.

Zobacz także: 25 powodów, dlaczego nie chudniesz chodząc na siłownie

Na co trzeba uważać?

Ważne jest, aby zdać sobie sprawę, że rzeźbienie ciała nie rozwiąże problemu otyłości. Sam zabieg ma na celu jedynie usunięcie "kieszeni" nagromadzonego tłuszczu. Jednak pułapki tłuszczu łatwo powracają u osób, które nie są gotowe na zmianę stylu życia. Warto również pamiętać, że rzeźbienie ciała może nie być odpowiednie dla osób bardzo szczupłych. Aby uzyskać pożądany efekt, grubość fałdu tłuszczowego w obszarze poddawanym działaniu ultradźwięków musi wynosić co najmniej dwa centymetry.

szczupła figura

Rzeźbienie ciała to pełnowartościowy zabieg chirurgiczny. Dlatego przeciwwskazania do zabiegu są takie same jak w przypadku każdej innej operacji. Przede wszystkim jest on przeciwwskazany dla osób z chorobami układu krążenia, nowotworami i chorobami zakaźnymi. Przed zabiegiem chirurg przeprowadza badanie całego ciała. Podczas konsultacji specjalista może ocenić wszystkie wyniki i określić, czy rzeźbienie ciała będzie bezpieczne i korzystne dla pacjenta. Najważniejsze jest zaufanie do lekarza, słuchanie jego opinii i stosowanie się do wszystkich zaleceń.

Komentarze (0)